top of page

Ako sa opaľovať v soláriu: rady a tipy

Aktualizováno: 2. 5. 2019

Máte radi Slnko, ale v opaľovaní v soláriu ste začiatočník?

Prečítajte si tento krátky článok pred tým, ako prvýkrát vstúpite do solária.

Obsluha v našom soláriu Vám všetky odporúčania a tipy určite rada vysvetlí, ale takto možno dostanete odpoveď aj na otázky, ktoré Vás v prvom momente nenapadnú.Koľko minút na prvé opaľovanie?


Dĺžka odporúčaného prvého opaľovania záleží od typu Vašej pokožky. Zväčša platí, že ako ste citliví na Slnko, tak bude na Vás vplývať aj solárium.

Ak je Vaša pokožka bledšieho typu, odporúčame určite naše vertikálne solárium č. 2, ktoré je určené práve pre citlivejšiu pleť. Ideálne je začať napr. 6-7 minútami.

Ak je ale Vaša pokožka snedšia a Slnko ju rýchlo nespáli, kľudne hneď skúste jedno z našich turbo soláriii (vertikálne/horizontálne). Tu je táto doba veľmi individuálna, no 6-8 minútami nič nepokazíte.Ako často chodiť do solária?


Všeobecné odporúčania hovoria o limite 1 opaľovania denne. My však odporúčame medzi jednotlivými opaľovaniami ešte aspoň 1 deň pauzu. Po získaní Vášho očakávaného opálenia môžete solárium navštevovať raz za 1-2 týždne pre jeho udržanie.Čo s pokožkou pred opaľovaním v soláriu?


Pred vstupom do kabínky solária určite nepoužívajte žiadne dezodoranty, ani parfémy. Je potrebné pokožku očistiť od makeupu, líčidiel a iných kozmetických prípravkov. Tesne pred opaľovaním neodporúčame depiláciu. Ak sa však raz za čas ponáhľate a pokožku si nezmyjete, nič vážne sa Vám stať nemôže. Určite to však neodporúčame praktizovať častejšie.


Pred opaľovaním v soláriu odporúčame používať iba špeciálne krémy a prípravky na telo, ktoré sú na to určené. Túto kozmetiku (vo vysokej kvalite značky Australian Gold) si môžete za skvelé ceny zakúpiť aj u nás na prevádzke. Krémy na opaľovanie nielen chránia vašu pokožku pred UV žiarením, ale ju aj hydratujú a v prípade že obsahujú bronzery, opaľovanie aj urýchlia. Navyše naše krémy krásne vonia. :)


Pozor na šperky. Môžu spôsobiť na Vašom tele nerovnomerné opálenie a navyše môžu po zahriatí nepríjemne páliť.Je potrebné používať ochranné okuliare s UV filtrom?


Odporúčame oči buď zavrieť, alebo tieto špeciálne okuliare použiť. Neodporúča sa ani opaľovať spolu s kontaktnými šošovkami.Kedy sa môžem po opaľovaní osprchovať?


Pre čo najväčší efekt opálenia Vám určite odporúčame po opaľovaní v soláriu použiť sprchu až po 2 hodinách. Pri použití solárnej kozmetiky s bronzerom odporúčame predĺžiť túto dobu o ďalšiu apoň 1 hodinu.Môžem sa počas dňa opaľovať aj na Slnku, aj v soláriu?


Určite opaľovanie v soláriu neodporúčame kombinovať s opaľovaním na Slnku v jeden deň, nakoľko by ste mohli prekdočiť dennú dávku UV žiarenia, čo znamená, že by ste sa mohli spáliť.Musím sa v soláriu úplne vyzliecť?


Opaľovanie bude mať efekt iba na odokryté časti Vášho tela. Nie je problém s opaľovaním v spodnom prádle alebo v plavkách. V soláriu sa však ničoho báť nemusíte, ste tam sami a tak sa môžete v súkromí opáliť aj na miestach, kde sa Vám bežne slnečné žiarenie nedostáva.Kedy do solária nechodiť?


Opaľovanie v soláriu určite neodporúčame pri akýchkoľvek zdravotných problémoch. Pri nádche, prechladnutí apod. môže teplo na Vás dobre pôsobiť, z dlhodobejšieho hladiska však môže mať na chorobu opačný efekt.

Vyhnite sa soláriu, ak máte alergiu na slnečné žiarenie.

Odborníci neodporúčajú ani opaľovanie v soláriu v tehotenstve.

Ak užívate nejaké lieky, alebo máte dlhodobejšie zdravotné problémy, odporúčame konzultovať návštevu solária s lekárnikom alebo iným odborníkom.
V prípade, že máte akékoľvek pochybnosti a otázky ohľadom opaľovania, kozmetiky či iné, neváhajte nás kontaktovať na FB Messengri, telefonicky na čísle 0915 131 023, alebo e-mailom na solarium.brazil@gmail.com29 944 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page