top of page

Najznámejšie mýty o opaľovaní v soláriu

V našom soláriu sa stretávame s viacerými mýtmi, čo sa opaľovania týka. Teraz si predstavíme najčastejšie z nich.

Vertikálne turbo solárium
U nás máte na výber z 3 solárii. 2 turbo soláriá (vertikálne/horizontálne) a 1 solárium určené pre citlivejšiu pokožku (horizontálne)

Opaľovanie v soláriu je vraj viac škodlivé ako opaľovanie na slnku.

Asi najviac rozšírený mýtus, ktorý je úplne nepravdivý.

Keď porovnáme opaľovanie v soláriu a na slnku, je približne rovnako škodlivé ako aj prospešné. Rozdiel je ten, že zatiaľ čo slnečné lúče, ktoré obsahujú UVA a UVB žiarenie nemožno regulovať, v soláriu to je možné, keďže je toto svetlo vyrábané umelo.

*UVA - zdravé žiarenie

UVB - škodlivé žiarenieŽe vraj je opálenie intenzívnejšie, keď je v soláriu teplo.

Druhý najrozšírenejší mýtus, ktorý je ešte nepravdivejší, ako ten prvý.

Pokožka v soláriu sa opaľuje vďaka UV žiareniu, ktoré solárne trubice vyžarujú. Teplo je iba veľajší efekt svietenia trubíc, ktorý nijakým spôsobom opáleniu nepomáha.Môžem do solária použiť klasický krém určený pre opaľovanie na slnku?

Pozor! Určite nie. Opaľovacie krémy určené na slnečné lúče nemajú filtre, aby mohli dostatočne ochrániť Vašu pokožku. Neobsahujú ani bronzery a iné látky pre urýchlenie opálenia v soláriu.Tip na záver:

Opaľovanie v horizontálnom soláriu (na ležanie) je nebezpečné tak, ako to bolo vo filme Nezvratný osud (môže podomnou prasknúť sklo a xy ďalších vecí).


Tak isto veľká nepravda. Soláriá, hlavne tie na ležanie majú množstvo ochranných prvkov.

V našich soláriách je to napr. zdvojené plexisklo, ktorého ani vrchná vrstva nemá šancu pod váhou ľudského tela prasknúť.

Ďalej je to určite stanovený počet minút. Akonáhle ho naša obsluha nastaví na voliči dĺžky opaľovania, ďalej s ním nemanipuluje. Maximálny možný počet nastavených minút je pritom obmedzený.

Popritom je v soláriu nainštalovaných niekoľko elektrických a teplotných pojistiek, ktoré v prípade zlyhania iného systému (rôzne druhy poruchy) odpoja elektrické napájanie a solárium doslova vypnú. Párkát sa nám dokonca stalo, že solárium vyplo aj v prípade, že nebezpečenstvo nehrozilo, pretože máme tieto pojistky - čidlá nastavené na citlivé hodnoty. Za nedorozumenia sa samozrejme našim zákazníkom ospravedlňujeme, určite je však lepšie dbať na Vašu bezpečnosť. :)


1 306 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page