top of page

Neviete sa opáliť? Týchto 6 tipov vám pomôže.

Aktualizováno: 12. 9. 2019Nie každý má hnedastú pokožku a dokonalé opálenie na slnku či v soláriu dosahuje behom pár hodín / návštev solária.

Čo však tí, ktorí sa opaľujú ťažko kvôli bledšej pokožke, alebo iným faktorom? Je to stratené a krásneho opálenia sa nedočkajú?

To vôbec nie. Poďme sa pozrieť na pár tipov, vďaka ktorým si môže opálenie vychutnať naozaj každý. Samozrejme, bude to viac-menej o efektoch v soláriu, väčšinu textu však môžete aplikovať aj pri opaľovaní na slnku.


Ak ste ešte v soláriu neboli, prečítajte si v našom článku všetky základné rady a typy, ktoré vám pomôžu sa v tomto svete zorientovať.


V prvom rade chceme upozorniť na to, že sa netreba ponáhľať. Nadmerne pravidelnú návštevu solárii a dlhé opaľovacie kúry určite neodporúčame. Všetko opatrne a s citom.

Pokožka sa vám odvďačí, opálenie bude krajšie a navyše dlhšie vydrží.


Užívajte vitamíny

Základ všetkého, čo sa deje zvonku na vašej pokožke pramení vo vnútri.

Už ste možno počuli, že s opálením priamo súvisí betakarotén.

Je to vlastne antioxidant a keď sa v tele nenachádza, znižuje sa vám celková obranyschopnosť organizmu a vaše telo je náchylnejšie na rôzne choroby. Báť sa ho nemusíte, (na rozdiel od vitamínu A) predávkovať sa ním vlastne ani nedá.


Betakarotén zoženiete prakticky v každej lekárni ako výživový doplnok. Nájdete ho aj v mrkvovej šťave, takže kombinácia tabletiek s niečím prírodným určite nie je na zahodenie.


Pripravte pokožku na sezónu opaľovania - peeling.

Už sme si povedali o tom, ako sa postarať o pokožku zvnútra, dôležitá je samozrejme aj starostlivosť zvonku.

Prvým krokom je zbaviť sa odumretej a suchej pokožky. Na to vám perfektne poslúži celotelový peeling. Či už si ho sami vytvoríte pomocou návodu na internete (je ich naozaj veľa), alebo sa rozhodnete zakúpiť si ho v drogérii, svoj účel si splní. Raz za 1/2 roka je určite dobré zájsť k profesionálovi, zvládnete to však aj doma.

V prípade, že túto činnosť vynecháte, môže sa vám pokožka opaľovať nerovnomernejšie a neskôr je tento rozdiel ťažšie dohnať.


Niekedy to chce naozaj čas

Ako sme už spomínali, nič neunáhlite, neoplatí sa to. Keď na to skočíte moc rýchlo, môžete sa spáliť a vaša pokožka bude začervenaná.

Ak je vaša pokožka bledšia a citlivejšia, začnite najprv v slabšom soláriu (solárium č.2 - horizontálne). Doprajte si kľudne najprv aj 2-3 návštevy v type solária, do vtedy nad silnejším ani nerozmýšľajte. O správnej dĺžke opaľovania a správnej postupnosti vám radi poradíme u nás na prevádzke.


Používajte solárnu kozmetiku s bronzermi

Tak ako na slnku, aj v soláriu určite odporúčame používať kvalitnú kozmetiku - opaľovacie krémy. Pozor však na to, že v soláriu tie na slnko neúčinkujú dostatočne. Viac o tom, prečo používať solárnu kozmetiku nájdete v našom článku.

U nás nájdete solárnu kozmetiku hlavne značky Australian Gold za prijateľné ceny (porovnateľné s tými internetovými).


Opaľovaním to nekončí

Dôležitá je aj starostlivosť po opaľovaní.

Krásu a výdrž opálenia si musíte aj udržiavať. Nejde však o nič zložité či zdĺhavé. Tak ako sa o pokožku musíte postarať pred opaľovaním, netreba sa vyhýbať ani starostlivosti po opaľovaní. Určite odporúčame použiť krém po opaľovaní, avšak ak nie je žiadny na blízku, určite vám správne hydratuje pokožku aj iný kvalitný bežný denný či nočný krém.TIP na koniec

Ak zvažujete kúpu plaviek na pláž či na kúpalisko, určite odporúčame zvoliť správny odtieň plaviek. Vaše opálenie určite viac vynikne v bielych a pastelových alebo žiarivých farbách.Kam do solária?

Jednoznačne do Solária Brazil v Trnave. :))

Nájdete nás na Tamaškovičovej ulici 17.

Sme solárium s takmer 20 ročnými skúsenosťami, kvalitnými soláriami, možnosťou bezplatného parkovania.

Cena za 1 min je u nás od 0,50€, avšak v prípade zakúpenia permanentky je táto cena ešte nižšia.


Objednajte sa cez FB Messenger, alebo na čísle 0915131023.2 758 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page