top of page

Prečo používať kozmetiku v soláriu?

Aktualizováno: 22. 5. 2019

Veľa zákazníkov pred prvým opaľovaním v soláriu váha, či použiť opaľovací krém, alebo nie. V tomto krátkom blogovom článku sa dozviete prečo a aké krémy používať.


Používanie solárnej kozmetiky je veľmi dôležité.
Používanie solárnej kozmetiky nielen chráni vašu pokožku, ale aj urýchľuje opálenie.

Výhody použitia solárnej kozmetiky

Nielenže vďaka solárnej kozmetike urýchlite vaše opálenie (formou umelých farbív, alebo bronzerov, ktoré sa aktivujú až pri opaľovaní), ale hlavne si chránite vašu pokožku.

Solárium vplýva na vašu pokožku ako Slnko, samozrejme s väčšou intenzitou, aby boli jeho účinky viditeľné. Tieto účinky môžme prirovnať k opaľovaniu na pláži na dovolenke. Aj tam predsa používate krém, nie?

Pokožka sa opaľovaním ako na Slnku, tak aj v soláriu opotrebováva. Pokožka opálenie potrebuje, ale netreba to preháňať.

Solárna kozmetika pri opaľovaní pokožku chráni pred žiarením, ktoré spôsobuje rýchlejšie starnutie pokožky, alebo vplyv opaľovania na hydratáciu pokožky. Krém krásne pokožku chráni, aj ju hydratuje. Kozmetika v Soláriu Brazil navyše veľmi pekne voní.


Kedy sa treba pred opaľovaním natrieť?

Ideálne je aplikovať krém tesne pred opaľovaním. Rovnomernou vrstvou natrieť celé telo (alebo iba jeho časti - záleží na vás) sa môžte kľudne v kabínke solária.

Niektorí ľudia sa natierajú ešte doma a do solária prídu úplne pripravení. Nie je to úplne zlá možnosť, ale my určite odporúčame tú prvú.

Solárium Brazil odporúča kozmetiku značky Australian Gold.


Aký krém si vybrať?

Jednoznačná odpoveď na túto otázku znie iba takto: Určite iba krém/kozmetiku, ktorá je určená priamo do solária. Opaľovacie krémy, ktoré sú určené na slnečné žiarenie nemajú také UV filtre, aké práve v soláriu potrebujete. Naopak, dokonca 2 násobne, to platí tiež. Ak máte krém do solária, neochráni vás na Slnku.

Ostatné špecifikácie ako značka, sila bronzeru či farbiva, objem apod. je už iba na vás.

Záleží, či chcete svoju pokožku iba chrániť a sfarbenie pokožky nechať na solárium, vtedy je pre vás ideálny krém bez bronzeru.

Ak však chcete vaše opálenie zo solária ešte zintenzívniť, odporúčame vám solárnu kozmetiku s bronzerom.
V našich soláriach odporúčame používať krém s dávkovačom a nie sprejovú kozmetiku z hygienických dôvodov.

#solarnakozmetika #AustralianGold #solarium #brazil #Trnava #SolariumBrazil

1 505 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page