top of page

Rýchla príručka opaľovania v soláriu

Aktualizováno: 2. 2. 2022

Ešte ste v soláriu nikdy neboli, no chceli by ste svoju pokožku potešiť trochou slnka? Prečítajte si v stručnosti základné informácie prečo a ako sa v soláriu opaľovať tak, aby to malo význam a aby ste pokožku zbytočne nepreťažovali.
Na koľko minút ísť prvýkrát do solária?

Záleží od typu Vašej pokožky. V každom prípade odporúčame tak 5-8 min. v našich soláriách v závislosti od Vášho pigmentu. Čím je Vaša pokožka tmavšia, tým si môžete dovoliť dlhší čas.


Mám čas strávený v soláriu priebežne zvyšovať?

Pre lepšie výsledky určite odporúčame sem-tam nejakú minútku pridať. Určite to nepreháňajte. Postupné a pravidelnejšie opálenie je krajšie, zdravšie a dlhšie vydrží ako to, ktoré sa snažíte dosiahnuť čo najrýchlejšie.


Ako často chodiť do solária?

Odporúča sa medzi opaľovaním, či už na Slnku, v soláriu alebo kombinovane spraviť pauzu aspoň 1 deň. Za týždeň by ste tak mali solárium navštíviť 2-3 krát a v prípade, že už opálenie potrebujete iba udržiavať, kľudne 1-2 krát za týždeň.


Čo potrebujem, ak chcem ísť do solária?

V našom solárnom štúdiu vlastne vôbec nič. Všetko potrebné nájdete u nás.


Je potrebný nejaký krém do solária?

Nie je to nevyhnutné, avšak určite solárnu kozmetiku odporúčame používať. (POZOR: bežné krémy s faktorom určené na Slnko Vás v soláriu neochraňujú).

Na našej prevádzke nájdete širokú ponuku solárnej kozmetiky (podľa nás) tej najlepšej značky Australian Gold v rôznych cenových reláciách a rôznych veľkostiach (od jednorázových až po tie veľké).Na čo myslieť predtým, ako idem do solária?

Odporúčame sa objednať, aby ste na voľné solárium nemuseli dlho čakať.

K nám sa objednáte jednoducho na čísle 0915 / 131 023, alebo cez FB Messenger našej stránky Solárium Brazil Trnava.


Pred samotným vstupom do kabínky solária si určite odložte všetky šperky a doplnky.

Ak sa chcete opáliť rovnomerne na tvári, určite sa aj odlíčte. V našom soláriu na to nájdete všetky potrebné záležitosti.


Ako opaľovanie prebieha?

Vlastne veľmi jednoducho. Vyzlečiete sa, či už do spodného prádla alebo do naha (nebojte sa, všetky plochy čistíme tou najúčinnejšou povolenou dezinfekciou na trhu), vojdete do kabínky do solária alebo si do nej ľahnete (podľa typu solária - vertikálne/horizontálne - na státie/na ležanie), spustíte opaľovanie tlačítkom štart a už iba relaxujete v teplúčku. Solárium sa vypne samé podľa vopred dohodnutého času opaľovania u obsluhy.


Čo robiť po opaľovaní v soláriu?

Nie je to žiadna veda. Dôležité sú len niektoré fakty. Dodržiavať riadny pitný režim (u nás nájdete minerálnu vodu pre zákazníkov zdarma), nepoužívať po opaľovaní deodoranty a antiperspiranty. Sprchou nič nepokazíte, dokonca sa odporúča studená sprcha po opaľovaní, aby účinky opálenia vydržali dlhšie. Niektorí hovoria, že je potrebné sa sprchovať až po 2 hodinách, čo môže byť pravda, ak využívate rôzne dofarbené solárne krémy. Účinok samotného solária však nezmyjete, nakoľko je vnútri pokožky a nie je to nejaké farbivo.


Aké solárium si vybrať?

Na výber je väčšinou solárium na státie (vertikálne), alebo na ležanie (horizontálne). Tak isto je to aj na našej prevádzke, pritom z horizontálnych solárii si u nás môžete vybrať: jedno je pre citlivejšiu pokožku (odporúčame pre ľudí, ktorí s opaľovaním v soláriu ešte len začínajú) a obsahuje aj kolagénové trubice pre ešte krajšiu pokožku, alebo silnejšie solárium na ležanie.

Všetky 3 nájdete na našej stránke v sekdii Naše soláriá + cenník.


Koľko stojí opaľovanie v soláriu?

Cena za minútu je u nás 0,70 € v prípade slabšieho solária na ležanie, alebo 0,80 € za minútu v silnejšom na státie či na ležanie. V ponuke však máme aj cenovo zvýhodnené 100 a 200 minútové permanentky, pričom sa viete dostať až na cenu 0,50€/min.

Cenník nájdete na našej stránke v sekcii Naše soláriá + cenník.


Mám ďalšie otázky

Neváhajte nás kontaktovať kedykoľvek cez FB Messenger, cez Instagram, alebo telefonicky počas otváracích hodín na čísle 0915 131 023. Radi Vám na všetko odpovieme. Naša skúsená obsluha Vám však rada poradí aj osobne, u nás na prevádzke.


Kam ísť do solária?

Naše solárne štúdio nájdete na Tamaškovičovej ulici č. 17 v Trnave. (Je to budova firmy Dupos, vedľa čínskej reštaurácie zozadu nemocnice. )

Máme vždy čerstvé trubice a 20 ročné skúsenosti so solárnym štúdiom.


Súkromné parkovisko je Vám plne k dispozícii
Na voľné solárium môžete počkať na našej prevádzke a problém nemáme ani s parkovaním (súkromné parkovisko).

Ako sa objednať?

Počas otváracích hodín na čísle 0915 131 023 alebo cez FB Messenger.


Otváracie hodiny:

Pondelok - Piatok: 9:00 - 21:00

Sobota a nedeľa: 14:00 - 21:00Ďalšie fakty:

Môžem ísť do solária počas tehotenstva? Aj keď by solárium nemalo mať na plod a mamičku priamy vplyv, určite pre istotu odporúčame návštevu solária až po tehotenstve.

Lieči solárium kožné choroby? Áno, je všeobecne známe, že solárium pozitívne vplýva na psoriázu a neurodermitídu, či iné kožné choroby. Niektorí naši zákazníci s kožnými problémami si teda účinky solária veľmi pochvaľujú.

Je solárium škodlivé? Všetkého veľa škodí. Solárium radi prirovnávame k vínu. Ak ho pijete denne a veľa, škodí Vám. Ak ho pijete pravidelne, vie Vám pomôcť. Tak isto aj solárium, ak to nepreháňate, je veľmi dobrým zdrojom pre pozitívnu energiu, relax a samozrejme krásne opálenie či vitamín D.

Je pravda, že čím je v solárku viac teplo, tým viac opaľuje? Nie, to nie je pravda. Solária majú rôzne aktívne chladenie a teplo je vlastne len vedľajší účinok svietenia trubíc. Hlavné je UV žiarenie, ktoré stojí za celým opálením.


Zostaňme v kontakte

Pre pravidelné informácie a novinky zo sveta solárií a našej prevádzky nájdete na našom Facebooku, na našom Instagrame.


7 476 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page