top of page

Solárium ako liek na kožné choroby (psoriáza, neurodermitída...)Hovorí sa, že kam nechodí Slnko, chodí lekár.

A Slnko predsa vieme nahradiť perfektnou, pohodlnou a rýchlou alternatívou.


Solárium nám neponúka iba krásne opálenie a dobrý pocit či psychické a fyzické oddýchnutie. Neraz sa nám už stalo, že k nám do solária prišiel zákazník/zákazníčka, že ho poslal kožný lekár kvôli kožným chorobám. Tak sme sa rozhodli sa na túto tému pozrieť bližšie a priblížiť to trochu aj Vám.


Najprv by sme začali v jednoduchosti. Slnko je zdravé, to vieme. Čo však počas zimného obdobia, kedy ho je celkovo málo, do práce a z práce chodíme častokrát po tme a tak nemáme čas nachytať ani trochu prirodzeného Slnka. To sa odzrkadluje nie len na farbe, resp. na opálení našej pokožky, výrazne to vplýva aj na zdravie.

UV žiarenie, ktoré Slnko produkuje je pre naše telo veľmi dôležité. Ako funguje solárium a jednotlivé typy žiarenia sme si opísali v iných článkoch, dnes sa teda budeme venovať hlavne kožným chorobám. To dokazuje aj to, že v letných mesiacoch sme menej nýchylní na nádchu, keďže nám UV žiarenie dodáva potrebné zložky pre zlepšenie imunitného systému.


Typ žiarenia UVB sa bežne používa aj na liečenie kožných chorôb ako napríklad psoriáza (lupienka) či neurodermitída (zdĺhavý ohraničený svrbivý zápal kože). Vraj úspešnosť týchto terapii dosahuje až 90%.

Prof. Friedrich Schrőpl (dermatológ a expert na fototerapiu): ,,UVB-žiarenie vo verejných soláriách je dokonca vyššie ako na prirodzenom slnku. Napriek tomu počas mojej činnosti v nemeckej klinike pre diagnostiku, kde sa pod mojím vedením vykonalo 330 tisíc ožarovaní, sa nevyskytol nijaký prípad rakoviny kože. To isté platí pre kliniku v Bad Bentheime, kde sa doteraz ožarovalo 60 tisíc pacientov.“


Určite však tak ako vždy odporúčame pri slnení v soláriu dodržiavať jednotlivé postupy a zásady. Solárium nie je iba o opálení (aj keď primárne áno), dáva nám aj iné výhody a prečo by sme ich nemali poriadne využiť? Sú solária, v ktorých sa UVB žiarenie o ktorom sa bavíme, nenachádza. U nás v soláriu v Trnave je však obsiahnuté v každom jednom prístroji. Treba preto zvážiť aj výber solárneho štúdia.


Ako liečiť psoriázu?

Metód liečení je určite viac a nakoľko nie sme experti na kožné choroby, nebudeme si opisovať všetky postupy. Z nášho pohľadu však určite radíme pravidelnú návštevu solária.

O vhodnosti solária pre vás sa určite najprv poraďte s odborníkom. Síce sme so spomínanou chorobou nezaznamenali u nás ťažkosti, nikdy neviete a odborný názor či dohľad nad podobnou vecou môže iba pomôcť.

Dĺžka, ako aj pravidelnosť slnenia v soláriu je individuálna. Preto nás kľudne navštívte a naša obsluha Vám poradí či odpovie na otázky typu: na koľko minút ísť prvýkrát, ako často solárium navštevovať apod. NON-STOP sme Vám k dispozícii aj na našom FB Messengeri (http://facebook.com/solariumbraziltrnava/) a sme pripravení zodpovedať všetky Vaše otázky.

V skratke, pre bledšie a citlivejšie typy odporúčame aspoň zo začiatku návštevu slabšieho solária (máme 1 na ležanie k dispozícii), kľudne na dobu 6-8 min. Pre tmavšie sfarbenú pokožku nie je problém začať v silnejších soláriách (na výber 2 - na ležanie či na státie), tiež na cca 6-7 min.

V počiatočnom období môžete solárium navštevovať napr. 2x týždenne, pozor na pauzu medzi slnením aspoň 1 deň. V pokročilejšom štádiu si môžete opálenie či liečenie iba udržiavať napr. návštevou raz za 1-2 týždne.


Odporúčame tiež používať solárnu kozmetiku, minimálne tú pred opaľovaním. Túto kozmetiku nájdete aj u nás za skvelé ceny (väčšina cien porovnateľných s tými internetovými).Kde liečiť psoriázu?

Určite na prirodzenom Slnku a keď to nie je možné, zvoliť liečenie v soláriu.

Za dobu takmer 20 rokov čo sme na trhu máme dostatok skúseností a tieto metódy máme, resp. naši klienti majú skúsenosti s pozitívnym účinkom slnenia v soláriu na tieto kožné choroby.

V každom našom soláriu nájdete ako UVA, tak aj UVB žiarenie, ktoré na psoriázu pozitívne vplývajú.


Kde nás nájdete?

Solárium Brazil nájdete v Trnave na Tamaškovičovej ulici 17.

Potrebné kontakty nájdete na našej webovej stránke.

Rezervácie prijímame na tel.č.: 0915 / 131 023, prípadne na Facebook Messengeri.

Neváhajte nás kontaktovať pre zodpovedanie akýchkoľvek otázok.

943 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page