top of page

Solárium počas tehotenstva

Tento článok slúži na podanie zistených informácii a určite sa odporúčame poradiť o vhodnosti solária s vašim lekárom.


Názorov odborníkov na opaľovanie v soláriu je niekoľko.

Kým ho niektorí vôbec neodporúčajú, iní so soláriom nemajú žiadny problém, ak sa opaľovanie nepreháňa.


Našim názorom je, že nič nestojí za to, aby sme akýmkoľvek spôsobom ohrozili život či zdravie dieťatka, prípadne to vaše. Preto odporúčame solárium počas tehotenstva vynechať. Vaša pokožka si oddýchne a o to viac budete solárium po pôrode viac užívať. :)


Opaľovanie v soláriu by dieťatku nemalo ublížiť, nakoľko UV svetlo neprenikne až k nemu. Ublížiť však môže Vašej pokožke, nakoľko je v tehotenstve náchylnejšia k depigmentácii (depigmentácia = tvorenie pigmentových škvŕn alebo vybletnutie máp na pokožke).

K opaľovaniu v soláriu však patrí aj teplo, čo môže spôsobovať zbytočné prehriatie organizmu a skôr môže budúcej mamičke uškodiť, ako pomôcť. Ak ste sa však rozhodli stotožniť s lekármi, ktorí hovoria o neškodlivosti solárii, dajte pozor na dĺžku opaľovania a zbytočne to nepreháňajte.A čo prirodzené Slnko?

To by Vám samozrejme uškodiť nemalo. Ako sme spomínali pri soláriu, podobne je to aj so Slnkom. Slnečné lúče vám neuškodia (ak to nepreháňate), horšie je teplo. Je potrebné sa udržovať v stave, aby ste sa neprehriali, nakoľko sa môže prehriať aj dieťatko v brušku, čo vám môže spôsobiť problémy.Dbajte na správy výber solária (samostatný článok)

Ako sme aj v našom minulom článku spomínali opatrnosť v konzumícii jedál či používaní rôznych prípravkov, odporúčame si dávať pozor aj na výber solária.


Soláriá vyžarujú UV žiarenie, z ktorého by mali obsahovať UVA lúče, ktorým ďakujeme za krásne opálenie. Ak však žiarivky nie sú v dobrej kondícii (nie sú menené podľa správnych-odporúčaných intervalov) zvyšuje sa u nich podiel UVB či UVC žiarenia.

To najhlavnejšie je, že UVB žiarenie potláča imunitu kože, vďaka čomu zvyšujú šancu na tvorbu vrások, vysušujú pokožku a vytvárajú dispozície na tvorbu kožných nádorov.

Všetky tieto záležitosti sa môžu prejaviž až po dlhšom čase, nakoľko má naša koža veľmi dobrú pamäť.


V Soláriu Brazil v Trnave máme výhradne certifikované solárne trubice nemeckej kvality.

Tieto trubice spĺňajú všetky štandardy EU. Trubice meníme pravidelne, dokonca ešte pred skončením ich životnosti, nakoľko sa počas posledných hodín tohto cyklu znižuje ich výkon a neposkytujú také opálenie, aké by mali.

Včasnou výmenou trubíc vás teda nielen chránime, ale doprajeme Vám aj kvalitné opálenie, aké si zaslúžite.


Čo namiesto solária počas tehotenstva?

Určite odporúčame zvážiť použitie samoopaľovacích krémov, ktoré by na dieťatko nemali nijako vplývať. Dajte však pozor na ich kvalitu a o jeho vhodnosti sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

1 566 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page